ИХ ЗАСАГ ХУУЛЬ ЗҮЙН СУРГУУЛИЙН “ОЮУТНЫ НАМАР-2019” УРЛАГИЙН БАГА НААДАМ АМЖИЛТТАЙ БОЛЛОО

Их Засаг хууль зүйн сургуулийн “Оюутны намар” урлагийн бага наадам 2019 оны 10 сарын 04-нөөс 10 сарын 06-ныг хооронд амжилттай зохион байгуулагдлаа. Урлагийн бага наадамд 1-3 курсын 52 бүлэг өрсөлдөж, шилдгүүдээ шалгарууллаа. Үүнд:
1-р байранд Г.Алтанцэцэг багштай Ш.Оюундэлгэр даргатай 385-р бүлэг.
2-р байранд Д.Бямбасүрэн багштай Ц.Баттунгалаг даргатай 205-р бүлэг, Б.Баяраа багштай Г.Алтанзул даргатай 301-р бүлэг.
3-р байранд Х.Батжаргал багштай Б.Отгон даргатай 388-р бүлэг, Л.Эрдэнэхүү багштай Б.Өнөрбаясгалан даргатай 210-р бүлэг, О.Нарангэрэл багштай Э.Номин-Эрдэнэ даргатай 309-р бүлэг.
Тусгай байранд Л.Эрдэнэхүү багштай Н.Дорждэрэм даргатай 306-р бүлэг, Х.Мөнхзаяа багштай Б.Арьяалхам даргатай 302-р бүлэг, Я.Батханд багштай У.Батсуурь даргатай 304-р бүлэг, Х.Батжаргал багштай Соёл-Эрдэнэ даргатай 110-р бүлэг.
401-р бүлгийн нэрэмжит “Өсөх ирээдүйтэй бүлэг”-ээр Д.Хишигбат багштай М.Төгөлдөр даргатай 106-р бүлэг.
Шилдэг номинаци
1. Шилдэг гоцлол дуу төрөлд: 210-р бүлгийн оюутан Э.Амармэнд, 286-р бүлгийн оюутан Б.Ариунзаяа, 381-р бүлгийн оюутан О.Наранцацрал, 302-р бүлгийн оюутан Д.Банзрагч, 304-р бүлгийн оюутан Г.Ууганбаатар нар шалгарлаа.
2. Хамтлаг дууны төрөлд: 1-р байранд Б.Баяраа багштай 301-р бүлэг, 2-р байранд Х.Батжаргал багштай 110-р бүлэг, 3-р байранд Л.Эрдэнэхүү багштай 210 бүлэг
3. Хамтлаг бүжиг төрөлд: 1-р байранд Х.Мөнхзаяа багштай 302-р бүлэг, 2-р байранд Х.Батжаргал багштай 388-р бүлэг, 3-р байранд Д.Бямбасүрэн багштай 205-р бүлэг
4. Цэнгээнт бүжгийн төрөлд: 1-р байранд Л.Эрдэнэхүү багштай 306-р бүлэг, 2-р байранд Д.Хишигбат багштай 212-р бүлэг, 3-р байранд Г.Алтанцэцэг багштай 385-р бүлэг
5. Уран уншлагын төрөлд: 1-р байранд 210-р бүлгийн оюутан Б.Отгонзул, 2-р байранд 286-р бүлгийн оюутан Т.Болортуяа нар шалгарлаа.
6. Найрал дууны төрөлд: 1-р байранд Б.Оюунчимэг багштай Ц.Эрхмаа даргатай 291-р бүлэг, 2-р байранд Л.Эрдэнэхүү багштай Б.Өнөрбаясгалан даргатай 210-р бүлэг, 3-р байранд О.Нарангэрэл багштай Б.Номин-Эрдэнэ даргатай 309-р бүлэг
7. Шилдэг хөгжим төрөлд: 1-р байранд 387-р бүлгийн оюутан Х.Цолмонбаатар, 2-р байранд 381-р бүлгийн оюутан Ч.Түвшинзаяа нар шалгарлаа.
8. Шилдэг хөтлөгч төрөлд: 205-р бүлгийн оюутан Э.Пүрэвжав, 102-р бүлгийн оюутан О.Буян-Өлзий нар шалгарлаа.

Нийт шагнал авсан бүлэг, оюутнууддаа цаашдын сурлага, урлаг, спорт, эрдэм шинжилгээний ажилд нь өндрөөс өндөр амжилтыг хүсэн ерөөе.

71719594_727822091016673_399718608940302336_n.jpg

71480617_727821801016702_3645983589952126976_n.jpg

71502443_727821881016694_5331660598960717824_n.jpg

71585214_727821904350025_922483242022469632_n.jpg

71788905_727820747683474_2766289788544745472_n.jpg

71570039_727822167683332_7489793210349256704_n.jpg

69822175_727820857683463_3465476589926481920_n.jpg

8

71484360_727820937683455_6797497082698530816_n.jpg

71484873_727821391016743_3386611631638183936_n.jpg

71485626_727821227683426_7849511371522703360_n.jpg

71568454_727821201016762_8997136223675875328_n.jpg

71570039_727822167683332_7489793210349256704_n.jpg

72145543_727821431016739_1960653021595566080_n.jpg

72170445_727821487683400_1291221573251891200_n.jpg

72202758_727820817683467_1640898594808528896_n.jpg

72224085_727821607683388_3128347873670856704_n.jpg

72485665_727821981016684_1794311944698593280_n.jpg

72487854_727821934350022_4124519534583349248_n.jpg