БНХАУ-ЫН ЛЯОНИН МУЖИЙН ШИЛДЭГ ИХ ДЭЭД СУРГУУЛИУДЫН ЗАХИРАЛ, УДИРДЛАГУУД АЙЛЧИЛЛАА.

· 1 минут зарцуулна
Thumbnail

БНХАУ-ын Ляонин мужийн шилдэг их дээд сургуулиудын захирал, удирдлагууд Их Засаг ОУИС-д айлчиллаа. Тус айлчлалын гол зорилго нь багш, оюутан солилцооны хөтөлбөр, эрдэм шинжилгээний хурал зохион байгуулах, хамтарсан судалгаа хийх, хамтын ажиллагааны хүрээнд хэрэгжүүлэх боломжтой төсөл хөтөлбөрүүд зэрэг цаашид харилцаа хамтын ажиллагаагаа өргөжүүлэх чиглэлээр харилцан санал бодлоо солилцлоо.

Энэхүү уулзалтад дараах сургуулиуд оролцов.

Далянь далайн их сургууль-Dalian Maritime University

Шэньян эм зүйн их сургууль-Shenyang Pharmaceutical University Шэньян Жианжу их сургууль-Shenyang Jianzhu University

Ляонин санхүүгийн коллеж-Liaoning Finance Vocational College

Шэньян Химийн технологийн их сургууль-Shenyang University of Chemical

Шэньян нисэхийн их сургууль-Shenyang Aerospace University

Даляний тэнгисийн их сургууль-Dalian Ocean University

Энэхүү уулзалтад Сургалт эрдэм, шинжилгээ эрхэлсэн проректор доктор /Ph.D/ проф, Г.Туяа

Гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа эрхэлсэн захирал Н.Туул

Сургалтын албаны дарга Х.Нэргүй, Хөтөлбөр Чанарын баталгаажуулалтын албаны дарга доктор /Ph.D/ дэд проф Х.Лутчимэг нар оролцлоо.

• Thumbnail